naglowek

KosztyGeneralnie podstawowym kosztem w sprawie o rozwód jest opłata od pozwu, którą strona musi uiścić składając do sądu pozew. Wynosi ona 600 zł. Opłatę tę można uiścić w kasie sądu lub przelewem na konto sądu, ewentualnie także naklejając znaki sądowe tej równowartości na pozwie. Chcąc skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika musisz się liczyć z dodatkowym kosztem, jakim jest wynagrodzenie pełnomocnika.

Wysokość wynagrodzenia jest ustalana w drodze indywidualnej umowy z klientem i jest uzależniona od stopnia skomplikowania zagadnienia prawnego.
Koszt wstępnej rozmowy z prawnikiem, podczas której udzieli on wielu niezbędnych informacji i porad jest niewielki (często może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych) w stosunku do tego, co zyskujemy (informacje, jaka jest nasza sytuacja, odpowiedzi na nurtujące nas pytania, spokój ducha). Nieskorzystanie z porad bez żadnego istotnego powodu bądź w obawie przed dużym kosztem jest co najmniej nierozsądne.

Pamiętaj! Powszechnie uważa się, że koszty usług prawnych są wysokie. Opinia ta jest nieprawdziwa. Często już sama porada prawna rozwieje wiele niejasności i dzięki niej sprawa wydaje się prostsza.
Jej koszt jest nad wyraz niski w stosunku do nieodwracalnych szkód, jakie może przynieść działanie na własną rękę, bądź z wykorzystaniem wyłącznie informacji z Internetu czy od znajomych.

Jeśli chcesz znać szczegółowe koszty odwiedź naszą kancelarię lub napisz do nas e-mail i opisz swoją sprawę. Wycena usług jest bezpłatna.